ساخت شبکه Bonding در لینوکس

Bonding NIC به ما کمک می کند که از دست رفتن یک ارتباط تنها جلوگیری کنیم. در این کار ما دو یا چند کارت شبکه را به عنوان یک کارت شبکه به سیستم معرفی می کنیم که همگی از یک آدرس IP استفاده می کنند و هنگامی که یکی از کارت شبکه ها از کار بیفتد دیگری بدون توقف شروع به کار می کند. این پست شما را از طریق چگونگی ایجاد اتصال NIC / کانال در Red Hat، CentOS و Fedora Linux هدایت می کند.

قدم اول : ساخت کانل Bonding

به عنوان یک ریشه، نام فایل جدید linking.conf را در پوشه /etc/modprobe.d/ ایجاد کنید. نام فایل شما می تواند هر چیزی که شما می خواهید تا زمانی که آن را با یک extension.conf به پایان می رسد. خط زیر را در این فایل جدید قرار دهید.

برای هر یک از رابط های اتصال کانال پیکربندی شده، باید در یک پرونده جدید / etc / modprobe.d/bonding.conf یک ورودی متناظر وجود داشته باشد.

قدم دوم : ساخت رابط شبکه Bonding

برای ایجاد یک رابط باند کانال، یک فایل را در /etc/sysconfig/network-scripts/ ایجاد کنید که ifcfg-bond0 باشد. زیر یک فایل پیکربندی پیوند کانال نمونه است. (توجه: آدرس IP ممکن است در محیط شما متفاوت باشد.)

قدم سوم : پیکربندی رابط شبکه Bonding

قبل از ساخت رابط شبکه Bonding بایستی دیگر کارت های شبکه را با یگدیگر bound کنیم و کارت های Master و Slave را پیکربندی کنیم.برای انجام این کار ما دو کارت شبکه به نام های eth0 و eth1 nhvdl و تنظیمات برای هرکدام به صورت جداگانه انجام می دهیم. در اصل فایل bond0که در بالا ساختیم به عنوان Master قرار می گیرد و دو کارت شبکه دیگرمان به صورت Slave قرار می گیرد.

For eth0

For eth1

قدم چهارم : راه اندازی دوباره سرویس شبکه

سرویس شبکه را دوباره راه اندازی کنید و خروجی ifconfig را ببینید.


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *