۱۰ ابزار برتر متن باز اجرای ویدئو در لینوکس

داده های صوتی و تصویری دو منبع مشترک از اطلاعات به اشتراک گذاری ما در جهان امروز است. ممکن است هر محصول یا هر گونه اطلاعاتی را در میان جامعه عظیمی از مردم، یا شیوه اجتماعی شدن در گروه یا به اشتراک گذاشتن دانش (به عنوان مثال در آموزش های آنلاین ببینید) صوتی و تصویری را در اختیار شما قرار می دهد. دنیای بسیار واضح که می خواهد ایده های خود را به اشتراک بگذارد، خود را اثبات می کند و تمام مراحل ممکن را که به آنها توجه می کند، انجام می دهد.

پخش کننده های ویدیویی کانال برای افرادی هستند که می توانند ویدیو ها را ببینند یک لیست عظیمی از استفاده از این فیلم ها در زندگی ما وجود دارد، بعضی از آنها عبارتند از: تماشای فیلم، آموزش آنلاین، پیام اجتماعی، برای سرگرمی و خنده و غیره. پخش کننده های ویدئویی یک وسیله برای مشاهده و حتی ظاهر فیلم ها را به طوری که ما می خواهیم، ​​سفارشی کنیم.

در زیر لیستی از برخی از پخش کننده های ویدیویی با منبع باز و با کیفیت است که در لینوکس در دسترس هستند. معمولا شما می توانید دریابید که اکثر دستگاه های پخش فیلم تنها متفاوت در رابط کاربری، وجود دارد باطن است که از کتابخانه های اشتراکی ساخته شده اگر نه همه همان بازیکنان برای بسیاری از باقی مانده است.

بنابراین، قابلیت مشخصه در اکثر  پخش کننده های ویدئویی، رابط کاربری است، پس از آن کتابخانه ها از داخل استفاده می کنند، و سپس هر ویژگی دیگری که فقط آن  پخش کننده پشتیبانی می کند که توجه را جذب می کند.


۱. VLC Media Player


در ابتدا در سال 2001 تحت پروژه VideoLAN منتشر شد، پخش کننده VLC Media یکی از قدرتمند ترین پخش کننده های رسانه ای است که در تعداد زیادی از سیستم عامل موجود است که شامل، اما نه محدود به:Linux, Windows, Solaris, Android, iOS, Syllable و غیره است.

این ابزار قدرتمند با زبان های C، C ++ و Objective C نوشته شده است و تحت GNU GPLv2 + و GNU LGPLv2.1 + منتشر شده است. این ابزار تعداد زیادی از کتابخانه های رمزگذاری و رمزگشایی را پشتیبانی می کند و نیازی به کالیبراسیون هر نوع افزونه ندارند.

VLC از طیف گسترده ای از فرمت های صوتی و تصویری از جمله از زیرنویس پشتیبانی می کند. این ابزار یکی از چند پخش کننده ای است که پشتیبانی از DVD را در لینوکس ارائه می دهند. ویژگی های دیگر عبارتند از: ارائه توانایی برای پخش فایل های .iso به طوری که کاربران می توانند فایل ها را بر روی یک تصویر دیسک مستقیما اجرا کنند، توانایی پخش ضبط با کیفیت بالا از نوارهای D-VHS، می تواند نصب و اجرا مستقیم از فلش درایو USB یا درایو خارجی، عملکرد را می توان از طریق برنامه Lua گسترش داد. علاوه بر این، علاوه بر این، VLC نیز پشتیبانی از API را با ارائه پشتیبانی های مختلف API و مرورگر در موزیلا، گوگل کروم، سافاری و غیره فراهم می کند.

VLC Player

۲. XBMC – Kodi Media Center

قبلا به نام Xbox Media Center (XBMC) و در حال حاضر Kodi شناخته شده است، این برنامه متقابل پلتفرم تحت مجوز GNU General Public License و در 69+ زبان در دسترس است. با C ++ به عنوان هسته ای با اسکریپت های پایتون به عنوان افزونه های موجود نوشته شده است.

اجازه می دهد تا کاربر انعطاف پذیری را برای پخش هر دو فایل های صوتی و تصویری و آن را از پادکست های اینترنت و تمام فایل های پخش رسانه ای از هر دو ذخیره سازی محلی و شبکه انجام می دهد.

ماهیت منبع باز Kodi به آن کمک کرده است که محبوبیت زیادی به دست آورد زیرا بخش های اصلاح شده این نرم افزار همراه با JeOS به عنوان مجموعه نرم افزاری یا چارچوب در انواع دستگاه ها از جمله تلویزیون هوشمند،set top boxes، دستگاه های رسانه ای متصل به شبکه و غیره استفاده می شود.

این ویژگی های زیادی را به عنوان افزونه های اضافه شده به اسکریپت های پایتون اضافه می کند که عبارتند از: پلاگین های جریان صوتی و تصویری، محافظ صفحه نمایش، تصویری، تم ها و غیره. پشتیبانی از فرمت های بسیاری از جمله: فرمت های صوتی مانند: MIDI، MP2، MP3، Vorbis و غیره، فرمت های ویدیویی شامل: MPEG-1،2،4، HVC، HEVC، RealVideo، Sorenson و غیره است.

Kodi XBMC

۴. Miro Music and Video Player

Miro که قبلا به نام Democracy Player (DTV) شناخته شده است، یک دستگاه پخش صوتی و تصویری متقابل پلت فرم و برنامه تلویزیونی اینترنتی است که توسط بنیاد Cluture مشارکتی ایجاد شده است. پشتیبانی از فرمت های مختلف صوتی و تصویری، برخی از در کیفیت HD است. این نسخه به طور کامل در Python و GTK نوشته شده و تحت GPL-2.0 + منتشر شده است، این  پخش کننده در بیش از ۴۰ زبان در دسترس است.

این می تواند فرمت های فایل های مختلف از جمله:Quick Time، WMV، فایل های MPEG، رابط صوتی تصویری (AVI)، XVID را اجرا کند. همچنین ادغام RSS خبری و podacatcher، یک سرویس BitTorrent و یک پخش کننده رسانه ای است. مبدل ویدئویی آن بر اساس FFmpeg است و فرمت های ویدیویی مختلف را تبدیل می کند.

Miro Music and Video Player

۴. SMPlayer

پشتیبانی از تمام فرمت های پیش فرض مانند دیگر پخش کننده های رسانه ای است. صحبت کردن در مورد ویژگی های آن فراهم می کند: پشتیبانی از فایل های EDL، زیرنویس های قابل تنظیم که می تواند از اینترنت گرفته شود، پوسته های متعدد قابل دانلود از اینترنت، مرورگر یوتیوب، پخش چند سرعت، فیلتر صوتی و تصویری و اکولایزر است.
Image result for SMPlayer

۵. MPV Player

MPV یکی دیگر از پخش کننده های رسانه ای آزاد و متقارن است که تحت GPLv2 منتشر شده. MPlayer مبتنی بر MPlayer است و عمدتا بر سیستم های مدرن تمرکز دارد که منجر به پیشرفت در کد اصلی MPlayer و معرفی ویژگی های جدید است.

MPV اکنون می تواند به عنوان یک کتابخانه ای باشد که API های مشتری را برای کنترل بهتر به نمایش می گذارد. ویژگی های دیگر عبارتند از: قابلیت رمزگذاری رسانه ای، حرکت صاف است که یک شکل از interpolation بین دو فریم برای انتقال صاف بین آنها است.
 
 
MPV Player

 

۶. Gnome Videos

قبلا به عنوان Totem شناخته شده است، این رسانه پخش پیش فرض برای محیط های دسکتاپ مبتنی بر Gnome است. فقط با زبان C نوشته شده است و از کتابخانه های GTK + و Clutter استفاده می کند. تنها از مراحل اولیه، توسعه آن در دو مرحله بود؛ یک مرحله از چارچوب چندرسانه ای GStreamer برای پخش استفاده کرد و نسخه دیگری (> 2.7.1) برای استفاده از کتابخانه های Xine به عنوان یک Backend پیکربندی شد.

اگر چه نسخه xine دارای سازگاری بهتر دیجیتال بود، اما به دلیل آنکه نسخه GStreamer در طول زمان با استفاده از ویژگی های سازگار با دی وی دی، و قابلیت پشتیبانی از فرمت های متنوع مختلف از جمله فرمت های لیست پخش مانند SHOUTcast، M3U، SMIL، فرمت ویندوز مدیا پلیر، ، و فرمت صوتی واقعی استفاده کرد.

ویژگی های دیگر عبارتند از: ضبط، بارگذاری زیرنویس های subRip، توانایی تنظیم روشنایی، کنتراست و اشباع در طی پخش. GNOME 3.12 پشتیبانی از پخش مستقیم فیلم از کانال های آنلاین مانند: Guardian و اپل را اضافه کرد.

Gnome Videos Player

۷. Bomi (CMPlayer)

یکی دیگر از پخش کننده های ویدئویی قدرتمند و بسیار قابل تنظیم است که بر پایه پخش MPV است. ویژگی های مختلفی که توسط Bomi ارائه می شود عبارتند از: آسان بودن استفاده از GUI، ردیابی / ضبط پخش و توانایی برای ادامه پخش بعد، پشتیبانی از زیرنویس و توانایی رندر چندین فایل زیرنویس، رمزگشایی سخت افزاری توسط GPU و سایر ویژگی هایی که به طور پیش فرض توسط سایر پخش کننده های ویدئویی پشتیبانی می شود.

Bomi CMPlayer

۸. Banshee Music and Video Player

در ابتدا Sonance نامیده می شد، Banshee یکی دیگر از برنامه های پخش رسانه ای متقارن است که در GTK # (C#) است که در بسیاری از توزیع های لینوکس موجود است. در ابتدا در سال 2005 تحت مجوز MIT منتشر شد. از چارچوب چندرسانه ای GStreamer استفاده می کند که قابلیت های فراوانی را شامل می شود که شامل پشتیبانی از تعداد زیادی فرمت های صوتی و تصویری می شود.

برخی از ویژگی های ارائه شده توسط این پخش کننده رسانه ای عبارتند از: کلید های پشتیبانی از چند رسانه ای، مدیر iPod که اجازه می دهد تا انتقال صوتی و تصویری بین سیستم و آی پاد انجام شود، Podcasting را ایجاد کند که Banshee را قادر می سازد به اشتراک، آیکون منطقه اطلاع رسانی در گنوم اضافه شود. این همه ویژگی ها به دلیل معماری پلاگین افزایش Banshee است.

Banshee Player

۹. MPlayer

یکی دیگر از چندین زبان برنامه نویسی متصل به پلتفرم توسط تیم MPlayer که برای همه سیستم عامل های اصلی یعنی لینوکس، مک، ویندوز و حتی سیستم های دیگر از جمله OS / 2، Syllable، AmigaOS و سیستم عامل تحقیق AROS در دسترس است. این کاملا در C نوشته شده است و تحت مجوز GNU General Public License منتشر شده است.

این یک پخش کننده خط فرمان است که توانایی اجرای: ویدئو، صوتی از رسانه های فیزیکی مانند: DVD، CD و غیره و سیستم فایل محلی را دارد.

در مورد فیلم ها، آن می تواند بسیاری از فرمت های فایل های ورودی ویدئو از جمله: CINEPAK، DV، H.263، MPEG، MJPEG، Real Video، و حتی می تواند به راحتی ذخیره محتوای جریان به یک فایل محلی را اجرا کند.

ویژگی های دیگر که آن را یکی از بزرگترین رسانه های پخش می کند عبارتند از: پشتیبانی از انواع پروتکل های درایور خروجی مانند: پخش ویدئو X، DirectX، VESA، Framebuffer، SDL و غیره، ادغام آسان با چندین جلوی GUI نوشته شده در GTK + و Qt، MEncoder که می تواند فایل ورودی یا جریان را وارد کنید و می توانید پس از اعمال تغییرات مختلف و حمایت زیرنویس از فیلم ها به هر فرمت خروجی ترجمه کنید.

MPlayer

۱۰. Xine Multimedia Player

Xine منتشر شده تحت مجوز GNU General Public Xine یک پخش کننده چندرسانه ای متقابل پلت فرم است که به طور کامل در C نوشته شده است. این ساختار در اطراف یک کتابخانه xine-lib مشترک است که از چندین ظاهر قابل تنظیم قابل پشتیبانی است.

توسعه پروژه Xine تا سال 2000 آغاز شده که حتی در حال اجرا DVD ها روند دستی و خسته کننده ای دارد. دیگر پخش کننده های رسانه ای که یک کتابخانه مشترک را به اشتراک می گذارند عبارتند از:Totem و Kaffeine.

علاوه بر پشتیبانی از رسانه های فیزیکی، فرمت های کانتینری همچون: 3gp، Matroska، MOV، Mp4، فرمت های صوتی، پروتکل های شبکه، Xine همچنین از دستگاه های مختلف ویدئویی همچون: V4L، DVB، PVR و فرمت های ویدیویی مختلف مانند Cinepak، DV، H.263 پشتیبانی می کند.

Xine Multimedia Player

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *