نحوه دانلود MP3 Tracks از یوتیوب با استفاده از YouTube-DL

همه ما عاشق گوش دادن به موسیقی هستیم. این که در ورزشگاه، در محل کار، و … موسیقی بخشی از زندگی ما است. هر کس مجموعه موسیقی خاص خود را دارد و بدون شک هر کس دوست دارد آن را گسترش دهد. در حالی که خدمات جریان مانند Spotify وجود دارد، بسیاری از مردم همچنان دوست دارند که موسیقی خود را به اشتراک بگذارند و آلبوم ها و لیست های پخش خود را سازماندهی کنند.
امروز ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه به راحتی آهنگ های mp3 را از ویدیوهای یوتیوب دانلود کنید. برای این کار از YouTube-DL استفاده خواهیم کرد – یک ابزار دانلود ویدیو خط فرمان برای لینوکس است که بر اساس پایتون نوشته شده است،YouTube-DL می تواند  تقریبا همه توزیع های لینوکس مورد استفاده قرار گیرد. اگر از قبل در مورد این ابزار شنیده اید، از شما خواسته می شود بررسی مفصل یوتیوب youtube-dl خود را در لینک زیر بررسی کنید:
نصب YouTube-DL – یک ابزار خط فرمانی برای دانلود ویدئو در لینوکس
در این آموزش شما نحوه دانلود آهنگ های mp3 از یوتیوب با استفاده از ابزار youtube-dl خواهید آموخت. البته، ابتدا باید آن را در سیستم خود نصب کنید. اگر هنوز مقاله فوق را بررسی نکرده اید، در اینجا نحوه نصب آن است:

دانلود آهنگ MP3 از یوتیوب ویدئو در لینوکس

Youtube-dl صفحه کامل help دارد وبرای مطالعه آن به سادگی دستور زیر را تایپ کنید:
Youtube-DL Help Menu
اگر شما به دنبال یک گزینه خاص هستید، توصیه میکنم از ابزار grep استفاده کنید و برای کلمه خاصی که نشان داده شده است، جستجو کنید.
Use Grep to Search a Word in File
اکنون برای دانلود ویدیو به عنوان آهنگ mp3، ما نیاز به دو گزینه زیر داریم:
  • –extract-audio = برای تبدیل ویدئو به فایل صوتی
  • –audio-format = فرمت های صوتی را که در آن فایل دانلود می شود تعیین می کند. فرمت های صوتی پشتیبانی شده “Best”، “AAC”، “Vorbis”، “MP3″، “M4A”، “Opus” یا “WAV” هستند. “Best” به طور پیش فرض تنظیم شده است.
برای دانلود ویدیو به عنوان فایل mp3، می توانید از یکی از دستورات زیر استفاده کنید:
Download MP3 from Youtube Video
اگر می خواهید یک کاور را برای فایل mp3 قرار دهید، می توانید گزینه –embed-thumbnail را اضافه کنید:
Download MP3 Video with Thumbnail from Youtube Video

دانلود چندین آهنگ MP3 از YouTube Playlist

همانطور که شما احتمالا دیده اید، Youtube Playlist اخیرا محبوب شده است. شما به راحتی می توانید با ابزار youtube-dl تمامی آهنگ های Youtube Playlist و یا حتی تعدادی از آن را دانلود کنید.
برای این منظور، شما باید از گزینه های زیر استفاده کنید:
  • –playlist-start NUMBER = شماره شروع Playlist
  • –playlist-end NUMBER = شماره پایان Playlist
“NUMBER” نقطه شروع و پایان Playlist است. فرمان زیر ۵ آهنگ اول را از Playlist داده شده دانلود کنید:
Download Multiple MP3 from Youtube Playlist
اگر ترجیح دهید کل Playlist را دانلود کنید، از Playlist شروع و پارامترهای Playlist استفاده نکنید. در عوض، به سادگی نشانی اینترنتی Playlist را وارد کنید.

دانلود MP3  از Playlist های مختلف

شما ممکن است همه آهنگ ها را در Playlist مختلف دوست نداشته باشید. خوب یک راه حل در این مورد این است که لیستی از URL ها را در یک فایل واحد دریافت کنید.
URL ها را در یک فایل به نام video.txt بنویسید و مطمئن شوید که یک URL را در یک خط باشد. سپس می توانید از دستور زیر برای دانلود آهنگ ها استفاده کنید:
Download MP3 from List of Youtube Videos

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *